Sirio AS­100 ­ przewodnik po wszystkich wersjach

Sirio AS-100 to jedna z najbardziej popularnych anten 100cm na naszym rynku. Z pewnością zdecydowały o tym atrakcyjna cena oraz długość ~100cm. Sirio AS-100 zapewnia przyzwoite osiągi w mieście oraz na trasie, przy czym antenę tę łatwo schować do każdego bagażnika.

Czytaj więcej: Sirio AS­100 ­ przewodnik po wszystkich wersjach

Słaby zasięg anteny CB - możliwe przyczyny i rozwiązania problemu

Podstawowym problemem większości użytkowników CB radia jest niewystarczający zasięg anteny. W kilku słowach postaram się opisać możliwe przyczyny i podać kilka możliwych rozwiązań problemu.

 

Czytaj więcej: Słaby zasięg anteny CB - możliwe przyczyny i rozwiązania problemu

Porównanie anten na podstawie magnetycznej typu ML-145 – Sirio, Midland, President

Wielu użytkowników CB radia poszukuje długich, skutecznych anten CB na podstawie magnetycznej w rozsądnej cenie. Przeglądając tematyczne fora internetowe z pewnością zostaną polecone anteny ML-145. Trzy najbardziej popularne z nich to markowe anteny:

Czytaj więcej: Porównanie anten na podstawie magnetycznej typu ML-145 – Sirio, Midland, President

Jak prawidłowo użytkować antenę CB na podstawie magnetycznej?

1. Każdą antenę CB należy dostroić do jej miejsca montażu. Nieprawdą jest, że anten na podstawie magnetycznej się nie dostraja. Nieprawdą jest również, że antenę dostrajamy do radiotelefonu. Dostrojona antena to pewność, że nie uszkodzimy radia oraz, że antena odbiera i nadaje najlepiej jak to możliwe.

Czytaj więcej: Jak prawidłowo użytkować antenę CB na podstawie magnetycznej?

Anteny CB Sirio montażowe - przegląd anten o długości 165-205cm

Przedstawiamy przegląd najdłuższych anten Sirio dostępnych na polskim rynku.

Kryterium jest długość anteny większa niż 165cm oraz marka znanego włoskiego producenta Sirio. Anteny od Sirio charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykonania oraz bardzo dobrą relacją cena/jakość/możliwości.

Czytaj więcej: Anteny CB Sirio montażowe - przegląd anten o długości 165-205cm

Jak interpretować parametry samochodowej anteny CB?

Wielu początkujących użytkowników CB staje przed dylematem jaką antenę CB zakupić. Sprzedający i producenci zasypują nas licznymi parametrami - mało kto jednak wie, jak tak naprawdę należy te parametry interpretować. Bardzo często słyszę od Klientów, że wybierają antenę ponieważ producent deklaruje 1000W mocy i zysk 4 dB - całkowicie pomijając długość anteny, jej typ oraz kraj pochodzenia. Niestety te parametry są najmniej istotne, co wyjaśnię w dalszej części tego krótkiego artykułu.

Czytaj więcej: Jak interpretować parametry samochodowej anteny CB?

Systemy pochylania anten

Znacznej części użytkowników CB radia zależy na możliwości pochylenia anteny (regulacji). Na rynku CB jest kilka popularnych rozwiązań umożliwiających pochylenie anteny np. przed wjazdem do garażu czy centrum handlowego.

Czytaj więcej: Systemy pochylania anten